אחת מתוך שלוש

ישראל 2017: 800 אלף ילדים החיים מתחת לקו העוני

יצאנו לעשות קמפיין בנושא עוני- נושא המעסיק אותנו הרבה ואנו מקוות שנצליח העלות את המודעות ונתרום להקטנת מספר הילדים העניים בישראל

 
מאת: עדי שושני, שירה בן חורין, אייר גולדנברג, זואי ירושלמי, ניקול דקל
 

כשמדברים על עוני בישראל, כדאי לתת לנתונים לדבר:

  • כמעט כל ילד שלישי, חייו מתחת לקו העוני.
  • ישנם כ-800,000 ילדים עניים בישראל (25% מהאוכלוסייה).
  • בהשוואה בינלאומית למדינות ה-OECD של שיעור העניים מתגלה כי ישראל נמצאת במקום השני.
  • בישראל ישנן עמותות רבות הפועלות למען הפחתת שיעור העוני בקרב ילדים בישראל.

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4321274,00.html

הרעיון המרכזי: בקמפיין מוצגות במקביל שתי ילדות, האחת בת למשפחה עמידה והשנייה למשפחה ענייה. הילדה העמידה הולכת לקניות בסופר עם אימה ללא חשיבה מרובה על המחירים וההוצאות. לעומת זאת הילדה הענייה הולכת ברחוב עם אותה עגלת סופר ואוספת בקבוקים מהפחים, במטרה לקבל כסף על הפיקדון.

השיא של הקמפיין: כאשר הילדות נפגשות בקופה, הילדה העמידה ואימה כדי לשלם על הקנייה והילדה הענייה כדי לקבל את הכסף על הבקבוקים. המפגש בקופה מציג את הפער המעמדי ביניהן ופונה לרגש של הצופים במטרה לגרום להם לרצות לתרום לעמותה.

קצת על העמותה: ארגון לתת – סיוע הומניטרי ישראלי, נוסד במטרה לפעול לצמצום העוני למען יצירת חברה צודקת וטובה יותר על ידי הענקת סיוע לאוכלוסיות במצוקה. הארגון הינו ארגון עצמאי, לא ממשלתי וא-פוליטי, ללא כוונות רווח הממומן בעיקר מתרומות ארגון לתת יחתור בין היתר לצמצום העוני בישראל, עידוד התנדבות ומעורבות בני נוער והחברה האזרחית בפעילות הומניטארית יצירת שיתופי פעולה ,העצמה וסיוע לעמותות וארגונים מקומיים.